Čištění a opravy okapů

Výškové opravy okapů, výškové nátěry okapů, nátěry okapů a klempířských prvků, výškové čištění okapů, výšková údržba okapů, klempířské práce a opravy okapů, výměna a rekonstrukce okapů a svodů, opravy měděných okapů a okapových svodů, opravy plastových okapových systémů, opravy pozinkových okapů a okapových svodů, nátěry okapů syntetickými a nesyntetickými barvami, čištění a údržba okapů, zprůchodňování okapových svodů, pravidelné čištění okapů a okapových svodů. Nonstop servis Karlovy Vary, Sokolov a okolí.

Potřebujete zajistit kvalitní výškové práce, opravu a čištěn okapů a svodů ve Vašem objektu, firmě, domě či budově ve Vašem regionu v rámci České republiky?

Opravy a čištění okapů Karlovy Vary a okolí, opravy a čištění okapů Sokolov, Opravy a čištění okapů Plzeň, opravy a čištění okapů Chodov, opravy a čištění okapů Chomutov, opravy a čištění okapů Ostrov, opravy a čištění okapů Kadaň, opravy a čištění okapů Podbořany, opravy a čištění okapů Rakovník, opravy a čištění okapů Kladno, opravy a čištění okapů Horní Slavkov, opravy a čištění okapů Mariánské lázně a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Námi používané metody profesionální výškové opravy a čištění okapů jsou prováděny na základě odborných školení a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných pomůcek včetně profesionálních renomovaných kvalitních materiálů a produktů.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní firmu provádějící odborné výškové práce, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Výškové práce Karlovy Vary máte o komplexní výškový servis a odborně provedené výškové práce postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním zkušenostem a komplexnímu servisu od A-Z, budete jistě příjemně překvapeni a dle zkušeností našich stávajících klientů především spokojeni.

Výškové opravy a čištění okapů provádíme na všech druzích střech a ze všech druhů materiálů, specializujeme se na montáže okapových systémů prováděných ve výškách, pomocí horolezecké techniky. Provádíme údržbu a opravy okapů na rodinných I činžovních domech. Zanedbaná péče o okapový systém má za následek časté havarijní situace. Zejména ve městech na činžovních domech provádíme opravy a nátěry okapový žlabů a svodů. Naši pracovníci jsou držitelé výučních listů a profesionálové ve svém oboru.

Naše firma je pro případ způsobené škody plně pojištěna u ČPP do výše 5 000 000,- Kč.

Výškové opravy a čištění okapů a objednávka

Objednávka výškové opravy a čištění okapů předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně výškové opravy a čištění okapů objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky výškové opravy a čištění okapů a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha v m2 nebo bm
 3. Typ povrchu
 4. Výška instalace
 5. Vyčištění povrchu
 6. Přístupnost k místu
 7. Stav povrchu
 8. Čas a preferovaný termín realizace 
 Nátěry okapů a klempířských prvků

Výškové opravy a čištění okapů a cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Výškové opravy a čištění okapů a cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Počet pracovníků
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena Kč / hod
 5. Cena Kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální materiály
 8. Doplňkové služby
 9. Předběžná konečná částka
 Klempířské práce a opravy okapů

Výškové opravy a čištění okapů je ve většině případů akce na jeden dne a lze někdy očekávat i na více dnů. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případů se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však výjimky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás během průběhu prací mají povinnosti upozornit na případný nárůst počtu hodin.

Výškové opravy a čištění okapů a technické informace

Okap na Vaší střeše hraje velice důležitou roli a z hlediska správného fungování střešního pláště je naprosto nepostradatelný. Okap je neodmyslitelnou součástí všech druhů střech se všemi druhy krytin po celém světě. Správné fungování okapů je velice důležité z hlediska celého odtokového systému. Okap můžeme rozdělit na dvě hlavní části a to na střešní okapový ŽLAB a okapový SVOD. Tyto dvě části okapů jsou na sobě z funkčního hlediska závislé a jedna část bez druhé nikdy nemůže správně fungovat.

Dále je dají okapové žlaby dělit dle usazení a to na Nadstřešní a Podstřešní okapové žlaby. Opravy okapů a jejich následná údržba se snadněji provádí na podstřešním typu okapového žlabu. Nadstřešní okapový žlab je však pochozí a hrozí u něj menší riziko průsaku vody do fasádního pláště.

Okapový žlab se stará o zachycování veškeré vody, která stéká ze střešního pláště a zabraňuje jí přetékání přes svůj okraj na fasádu domu a následně podezdívku. Tím by došlo k prosakování vody do základů domu a narušení celého stavebního díla. Aby nedocházelo k přetékání vody přes okraj okapového žlabu, je nezbytné tzv. správné vyspádování okapů a montáž okapového žlabu do správné vzdálenosti od kraje poslední řady střešní krytiny.

Odborně provedená montáž okapových žlabů zaručí odtékání vody správným směrem k okapovému svodu, proto nenechte proto opravy okapů provádět amatéry, spolehněte se na Výškový servis. Opravy okapů provedeme jako výškové práce – šetrně a kvalitně z Vámi zvolených materiálů. Okapy odborně ošetříme a opatříme kvalitním nátěrem, to Vám zaručí dlouholetou životnost a správné bezproblémové fungování Vašich okapů.

Napojení jednotlivých okapových částí se provádí vždy podle druhu materiálu, ze ketrého je klempířský prvek zhotoven – a to pájením, nýtováním či letováním. Opravy okapů pak také závisí od druhu a rozsahu poškození. Pokud se jedná o drobné opravy okapů, používáme nejčastěji asfaltové bitumenové pásy, nebo polyuretanové tmely. Pokud se jedná o opravy okapů většího rozsahu, kdy stávající okapové části není již ekonomické opravovat – přichází na řadu opravy okapů tzv. rekonstrukcí.

Výškové čištění okapů je neprostou nezbytností v jejich celkové údržbě, pokud mají okapy fungovat dle Vašich představ – je třeba vždy na JAŘE a na PODZIM okapy důkladně vyčistit. Zvolená četnost čištění okapů závisí sice na Vás, my však doporučujeme čištění okapů nejlépe dvakrát do roka. Pod nánosy nečistoto usazených v okapových žlabech a svodech vznikají vhodné podhoubí pro počínající korozi a následný průsak do střešních říms, fasád a zdiva domu. Předejít se tomu dá pouze pravidelným čištěním a údržbou.

Provádíme pravidelné výškové čištění okapů, okapových svodů, odtokových kanálků a okapových gulí. Pokud chcete mít opravdu jistotu, že voda z Vaší střechy odtéká do jímky či kanálu, zavolejte si na čištění okapů a okapových svodů Nás, odborníky, kteří své dlouholeté zkušenosti z klempířské praxe využívají každý den.

Výškovou údržbu okapů je nezbytné provádět velice šetrně, při hrubém a neodborném čištění okapů může dojít k jejich poškození. Tím se dostanou Vaše okapy do stavu, který je z funkčního hlediska horší než před samotným čištěním okapů. Pokud však necháte čištění okapů na profesionálech, předejte tím podobným problémům. Čištění okapů provedeme pečlivě a důkladně, vždy zkontrolujeme i okapové svody a odtokový kanálek.

Ceník služeb

 • od 400,- Kč / hod - výškový pracovník
 • od 90,- Kč / bm | výškové nátěry okapů a svodů
 • od 180,- Kč / bm2 | výškové čištění okapů a svodů
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH.